Soms zit je met je handen in het haar. Je hebt alles al uit de kast gehaald om bepaald gedrag bij je kind te veranderen, maar niets lijkt te werken. Je kind blijft “dwars” – ondanks al je inzet, liefde en de goedbedoelde adviezen van anderen. Herkenbaar?
Deze training is een echte eye-opener. Je krijgt inzicht in wat vaak de oorzaak is van specifiek gedrag van kinderen en (jong) volwassenen met Downsyndroom. Deze interactieve training biedt praktische handvatten om positief gedrag te stimuleren afgestemd op de manier van denken en reageren van mensen met Downsyndroom. Door de mogelijkheid om vooraf vragen en/of filmpjes in te sturen, sluit de training naadloos aan op jouw situatie.
Doel:
- Leren hoe je positief gedrag stimuleren bij kinderen en (jong)volwassenen met Downsyndroom.
Wat kun je verwachten?
- In deze interactieve training staat het specifieke gedrag van kinderen met Downsyndroom centraal waarbij praktische handvatten worden aangereikt volgens de methode van David S. Stein.
Wat levert je het op?
- Je kent de basisprincipes van gedrag volgens de leertheorie.
- Je weet waarom mensen met Downsyndroom gedrag laten zien wat wij niet direct kunnen verklaren.
- Je weet welke invloed jouw reactie heeft op het kind met Downsyndroom.
- Je hebt een gedragsaanpak “de respons maar reageer niet methode” geleerd.
- Je weet hoe je het gedrag kunt sturen, zowel thuis als op school.
- Je weet wat je moet doen wanneer gedrag verslechtert of verandert.
Voor wie
- Ouders
- Leerkrachten
- (Ambulant) begeleiders
- Intern- begeleiders van zowel basisscholen als scholen voor speciaal onderwijs
- Eén ieder die vragen heeft rondom gedrag van een kind met Downsyndroom ongeacht de leeftijd
Door wie
- Regina Lamberts, directeur SDS
Deze studiedag is online via Zoom.
Prijs
Ouders € 75,-
Professionals € 175,-
Donateurs van de SDS krijgen 20% korting
