SDS Info 26-009, 2 juli 2026

Fijne Zomer

Wij wensen je een heerlijke zomer toe! Of je nu eropuit gaat, geniet van een vakantie of lekker thuis blijft: we hopen dat je kunt ontspannen en volop van de zomer geniet.

In deze nieuwsbrief blikken we alvast vooruit op een paar activiteiten na de zomervakantie. Ook tijdens de zomervakantie zijn we gewoon bereikbaar. Bestellingen worden iedere week verzonden. We hopen je na de zomer weer te ontmoeten bij een van onze activiteiten. Geniet van de zomer.

Studiedag: de start van de jonge kleuter met Downsyndroom op de basisschool
📅 vrijdag 9 oktober 2026

De kleuter met Downsyndroom gaat starten op de basisschool, een bijzondere én spannende stap.

Hoe zorg je ervoor dat die start zo soepel en succesvol mogelijk verloopt, voor kind, ouders én school?

Tijdens de online studiedag op 9 oktober ontdek je hoe je de overgang naar school zorgvuldig begeleidt. We combineren actuele kennis met praktijkvoorbeelden uit de dagelijkse schoolpraktijk.

Wat leer je:

Hoe je een zorgvuldige start vormgeeft

  • Hoe je samenwerkt met ouders en leerkracht(en)
  • Hoe je omgaat met taal- en spraakproblematiek
  • Wat de methode Leespraat kan betekenen
  • Hoe je realistische doelen stelt die écht aansluiten bij het kind

Je krijgt concrete handvatten, praktische tools en meer vertrouwen in het begeleiden van kleuters met Downsyndroom.

Voor wie: ouders, leerkrachten, begeleiders en schoolleiders, lees meer>>

Proeftraining Skiën (Kern Groene Hart & Utrecht
📅 zondag 30 augustus 2026

Samen met Skipiste Nieuwegein organiseert Kern Groene Hart & Utrecht op zondag 30 augustus een proeftraining skiën. Broers en zussen zijn natuurlijk ook welkom. Lees meer>>

Dagje DuinenZathe (Kern Friesland)
📅 zondag 30 augustus 2026

Dit jaar gaat kern Friesland weer gezellig naar Verkeers- en Attractiepark Duinen Zathe. Gaan jullie ook mee??  Aanmelden kan tot en met 16 augustus. Lees meer>>

Gezellige middag bij de paarden (Kern Amsterdam)
📅 zondag 30 augustus 2026

Paarden knuffelen, borstelen of zelfs rijden? Dat is mogelijk op zondagmiddag 30 augustus. Kern Amsterdam heeft samen met Manege Waveren in Amsterdam een supergave middag voor de kids op touw gezet. 

Lijkt het je leuk om te komen? Meld je dan gelijk aan (uiterlijk 5 juli). Zo kan kern Amsterdam alles goed voor jullie inplannen. Lees meer>>

Familiedag in Duinrell
📅 zaterdag 12 september 2026

Op zaterdag 12 september organiseren we onze landelijke familiedag in Duinrell. Een mooie gelegenheid om samen een heerlijke dag uit te beleven en andere gezinnen te ontmoeten.

Voor ons is er een gezellig SDS-plein waar iedereen welkom is voor een drankje en iets lekkers. Bovendien mogen wij al een uur vóór de reguliere opening het park in, zodat je extra lang van de attracties kunt genieten.

De toegangskaarten zijn nu verkrijgbaar via onze webshop. We krijgen korting van Duinrell. Ben je donateur? Dan ontvang je met de kortingscode SDSdonateur nog eens 20% extra korting. Je betaalt dan slechts € 16,40 per persoon. Kinderen tot en met 2 jaar hebben gratis toegang.

Bestel je kaarten uiterlijk 22 augustus via onze webshop, want daarna sluit de verkoop.

Folliculitis en steenpuisten bij mensen met Downsyndroom

Folliculitis (haarzakjesontsteking) en steenpuisten zijn twee huidaandoeningen die vaker voorkomen bij mensen met Downsyndroom. Folliculitis is een ontsteking of infectie van de haarzakjes – de kleine openingen in de huid waar haren uit groeien. Op de huid kunnen kleine rode bultjes of witte puistjes ontstaan.

Wanneer de ontsteking dieper in de huid doordringt, kunnen steenpuisten ontstaan. Dit zijn pijnlijke, met pus gevulde zwellingen. Ze komen vaak voor in de oksels, liezen, bilstreek, op de bovenbenen en op plekken waar kleding strak langs de huid schuurt, zoals langs de tailleband of de rand van een bh.

Een aandoening die hierop lijkt, maar meestal ernstiger is, is hidradenitis suppurativa (HS). Steriele niet-bacteriële folliculitis kan – als het een vaak terugkerend en/of verspringend fenomeen is – onderdeel zijn van een vorm van acne met ontstoken haarzakjes en talgkliertjes: hidradenitis suppurativa. Er is bij mensen met Downsyndroom een duidelijke overlapping tussen deze ziektebeelden. In die gevallen kun je folliculitis zien als een voorstadium. Het is belangrijk om de diagnose hidradenitis suppurativa niet te missen en te gaan behandelen (er zijn meerdere medicijnen die hierop effect kunnen hebben). Vraag altijd een verwijzing naar de dermatoloog.

Meer info: Vademecum, pag 113

Help mee aan onderzoek naar hoe kinderen het beste leren*

Hoe ontdek je wat een kind kan leren en welke ondersteuning daarbij het beste past? Gezondheidszorgpsycholoog Marja Eding (’s Heeren Loo en de Vrije Universiteit Amsterdam) doet hier onderzoek naar en zoekt ouders die willen meedenken.

Meedoen is eenvoudig: tijdens een online gesprek van ongeveer een uur lees je twee korte, anonieme onderzoeksverslagen en geef je je mening. Zo help je mee aan beter onderzoek én betere ondersteuning voor kinderen met een verstandelijke beperking. 

Interesse om mee te doen of meer te weten?

Stuur een mail met je contactgegevens naar Marja Eding. Je ontvangt dan een uitgebreide informatiebrief en het toestemmingsformulier. Wil je liever eerst even overleggen? Dan plannen ze graag een kort telefonisch of online gesprek.

* Wij hebben geen kennis van de kwaliteit van deze oproep of organisatie en zijn niet verantwoordelijk voor de geleverde zorg of dienst van de genoemde contactpersonen of instanties.

Stichting Downsyndroom is een Erkend Goed Doel. Dat betekent dat wij voldoen aan sterkte kwaliteitseisen. Toezichthouder CBF controleert dit. Meer weten? Kijk op geefgerust.nl

Deze is e-mail verzonden naar [[EMAIL_TO]], klik hier om je {{var:mycontent:""}}.

www.downsyndroom.nl